| Yyiuff a întrebat:

Ce soluție îmi recomandați pentru a încălzi o cameră, acolo unde se va muta o bunică(casă nouă dar e provizoriu și va sta singură în casă)?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Sunt multe modalitati, folosite in functie de cerinte si conditii existente.
Daca este gaz metan, atunci un convector de gaz pe perete este solutie foarte buna. Este automata, termostatata, se porneste toamna si se opreste primavara - siguranta maxima si facturi mici.
https://www.aleroma.ro/......amic-p3305

Daca nu este gaz metan, atunci se poate folosi calorifer electric, dar facturile la incalzire vor fi mult mai mari.

Si o soba poate incalzi camera, dar trebuie alimentata /aprinsa periosic. Nu stiu daca bunica va fi in stare.

6 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Panou radiant. Consum mic, randament mare. Stat fără griji. Bunicuța îți va saruta mana pentru asta.

| sierra1 a răspuns:

Ai gaz acolo? sau nu mai contează că ai decis discuția incheiată

| dullcat a răspuns:

Considerand ca acum vremea s-a mai incalzit, poate un calorifer electric ar fi solutia ok.

| Florian80 a răspuns:

Caloriferul electric nu este fiabil! Nu da niciun randament decat la mancat de curent pe paine.Recomand un convertor electric.da randament pe loc!

Răspuns utilizator avertizat
| fojafi2334 a răspuns:

Hi there! Just wanted to share my joy after deciding to buy a townhouse in Dubai https://mayak.ae/type-en/townhouses/. The experience has been incredible, from the initial search to the final purchase. Mayak Real Estate Agency played a crucial role in making this happen. I am now the owner of an ideal property that perfectly suits my lifestyle.