| anonim_4396 a întrebat:

Ce tip de saci se pot folosi eficient pentru colecarea de diverse deseuri precum moloz, ramasite de tigle, dar si pamant etc adunat. E vorba de SACI nu sunt interesat de alta metoda.
Sacii menajeri nu rezista la greutate, Iar sacii rafie sunt putin mai scumpi si nu incape cantitate prea mare in ei. Exista alt tip de saci?

6 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Eu folosesc doar saci de rafie de ani de zile. Sunt cei mai practici. Rezistenti, si nu mi se par scumpi, la un leu bucata. Moloz, sau chestiile de care ziceai nu trebuie sa iti faci griji ca nu incape prea mare cantitate in ei, sunt grele si un sac plin abia il ridici.
Parerea mea e ca sunt cei mai eficienți.

| mgtow a răspuns:

Aia albi de la tara unde baga cartofi si porumb sant buni

| darrio2007 a răspuns:

Saci de rafie sau direct o camioneta. Incarci tot ce spui si il duci la locul amenajat pentru asta.

| GdX a răspuns:

Saci de rafie Ii gasesti la magazinele de bricolaj in doua marimi la pretul de 1 leu bucata cei mici si 1.5 lei bucata cei mari

| AlexElektro1987 a răspuns:

Mie sacii de rafie mi se par cei mai buni pentru carat asa ceva, eu numai saci de rafie am folosit cand am carat moluz, bucati de faianta, gresie, parchet. Si nu stiu de ce spui ca sunt scumpi, eu luam cu 1 leu bucata.

| MeraO a răspuns:

1 leu costa un sac de rafie, nu este scump si sunt cei mai indicati