Întrebare recomandată | alexandrubt13 a întrebat:

Cel mai bun erbicid pentru lastari de visin prun,nuc si de mur salbatic care s-a intins ca o patura, va rog o recomandare profesionista pentru cine a folosit? Multumesc!

2 răspunsuri:
| RxTx a răspuns:

Îi scoți cu mâna cu tot cu rădăcină și îi oferi cadou celor care au locuri de casa pe.lamga tine noi mari dar care nu au nici un pom in curte.
Eu am o curte interminabilă și indiferent câți pomi aș cumpăra de la Dedeman după ce ii plantez descopăr că parcă nici nu se cunoaște că am pus ceva la cat de mult spatiu liber rămâne.
Sunt bune și vișinile fac vișinată
Sunt bune și murele să crească pe garduri și să strice starea de spirit oricui ar vrea să sară gardul plus că sunt și foarte gustoase
Uau ai și nici! Daca ai ști câți oameni și-ar dori să aibă nici in curte!
La casa bunicilor unde am crescut toată casa era acoperită cu crengi de nuci ce ținea răcoare nu lasă să se înfige țiglă
Știu că nicio filtrează și aerul și te protejează de radiații de radiațiile nucleare
De multe tipuri de radicali liberi. Pt că ei conțin iod și iodul mai dezinfectează mai neutralizează face bine in cantități mici
Plus copii sa mănânce nuci dinacelea care le desfaci cu cuțitul o mare placere

| RxTx a răspuns (pentru RxTx):

Poate suntem chiar vecini!? În ce zona ai toți pomii aceștia de care vrei sa scapi?