| aneta a întrebat:

Ceva idei de amenajare sau de decoratiuni pentru camera unei adolescente?batting eyelashes

4 răspunsuri:
| IulianDep a răspuns:

Uite un grup de amenajari. Poate furi niste idei http://www.facebook.com/home.php?sk=group_164590303566554&ap=1

| AdelinaC a răspuns:

Sa fie cat mai simpla cu mobila de care iti trebuie si decoratiunile ei sa te reprezinte si sa arate hobbyurile tale.
De ex daca iti place muzica vei avea casetofon, tv, casti, discuri, dc-uri, daca iti place medicina vei avea mulaje, tabele de chimie, reviste de specialitate, daca iti plac masinile ai masini in miniatura, poze, etc

| mnia a răspuns:

Hmm... mie mi-ar placea sa am pe unul dintre peretii camerei un tapet colorat, dar unul de buna calitate. Un covor pufos intr-o singura culoare. Un scaun in genul asta http://u1.ipernity.com/12/26/10/5762610.f99fa93c.jpg care sa fie amplasat langa fereastra cu perdea lunga, in dungi. Un pat cu ceva insertii de fier forjat. Biroul sa fie dintr-un lemn inchis la culoare.Camera sa fie vopsita intr-o culoare deschisa care sa mearga cu acel tapet. Podeaua din lemn de cires. O oglinda cu ceva elemente din fier forjat. Tablouri cu rame in stil baroc. O mica biblioteca in care sa am carti ingalbenite de timp si cateva aranjamente in vase de sticla.Imi place ca trecutul sa se imbine cu elementele contemporane.

| Airplane a răspuns:

Postere pe pereti cu artistii preferati...