| anonim_4396 a întrebat:

Cred ca am facut o prostie : m-am apucat si am taiat din copacii din curte crengile de jos crescute in plus. ulterior am aflat ca asta se face primavara nu toamna si ca e posibil sa se usuce copacii. e adevarat?

Răspuns Câştigător
| a1doru a răspuns:

Nu are nimic daca ai ''toaletat'' acum.singurul inconvenient este ca, taind crengile ''de jos'', pomul o sa creasca pe inaltime.

3 răspunsuri:
| FarrellBull a răspuns:

'crengile de jos crescute in plus'
ca bine ai zis, se face primavara, dar l-ai curatat de o povara

| Ady05 a răspuns:

Salut,nu cred in asa ceva, nu e drept.Eu la fel fac asa ceva tot timpul toamna...si nimic nu s-a intamplat!

| CronoLead a răspuns:

Nu este adevarat, in Italia pe vremea aceasta dupa ce s-au cules strugurii, se incepe taiatul viilor. Recomandat este ca sa fi sigur sa iei frunze uscate sau chiar si paie daca ai si sa pui de in jurul trunchiului pe care l-ai curatat.