| dana_popescu a întrebat:

Credeti ca aparatele acelea cu ultrasunete sunt bune de ceva pentru a alunga rozatoarele? A folosit cineva? Care ar fi cel mai bun?

4 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Unii zic ca da, unii zic ca nu... Un prieten si-a luat unul (si nu ieftin) si a pus tot pus pliculete cu gel raticid sub aparatul pornit. Le-au mancat rozatoarele, deci eu zic ca nu prea se sinchisesc.

| cristi202 a răspuns:

Intr-o magazie, statea frumusel in priza, conectat, "renumitul" Pest Repeller, de care cred ca toti am auzit la tv la cita reclama i s-a facut. Cind am intrat o data acolo, uen șoricel umbla nestingherit la nici doi metri de el. Am ris bine atunci de eficienta aparatului. Mai ales pentru ca i s-a facut atita reclama. Insa stiam de la tatăl meu deja (el e un electrician cu experienta) ca de toate aparatele astea cu ultrasunete e doar reclama.

| sierra1 a răspuns:

Cele mai bune "ultrasunete" par a fi astea:

https://www.emag.ro/......DWM5SVBBM/

| Alinailies a răspuns:

Ne cred ca sunt eficiente.
Eu montasem sub capota masnii pentru ca șobolanii imi rosesera cabluri si tot ce li se paruse delicios.
La mine era degeaba, sobolanii dormeau sub capota langa aparat?