| Anonimgirltpu a întrebat:

Creste graul in ghiveci? Mie imi creste pana in punctul de iarba apoi se ofileste. As vrea sa se dezvolte pana la sfarsit, sa pot culege boabele de grau. Se poate?

Răspuns Câştigător
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Pune foarte rar, 4-5 cm intre boabe si lasa-l sa primeasca lumina si caldura de afara, nu prin geam.

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Eu am al doilea an spice din grâul pus de Sf. Andrei la ghiveci. Deci se poate.

| Mihaela1964 a răspuns:

Scooate ghiveciul afara, ai grija sa fie destul pamant in el si cred ca vei reusi.

| TheSoldier a răspuns:

Nu, nu se poate. Creste doar acea iarba, apoi se ofileste. Mai mult nu poti.