| colescanicolae a întrebat:

Cu ce adeziv pot sa lipesc placile de tavan fals pe OSB? Am vazut pe net mai multe recomandari si nu stiu care este cel mai indicat adeziv -la tub -MOMENT SUPER FIX, BISON MONTAGE KIT, TYTAN 60 DE SECUNDE ETC,, tavanul din OSB are pana in 16mp, va multumesc!

3 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Orice adeziv la tub (tip silicon) sau chiar tip spuma poliuretanica. Placole de tavan fals sunt foarte usoare, nu trebuie un adeziv deosebit.

| darrio2007 a răspuns:

La ce placi te referi? Poate fi ghips- carton sau altceva.

| TudorVali a răspuns:

Acum depinde din ce este tavanul fals. Daca se face din polistiren atunci OSB kleber este un adeziv foarte bun pentru lipirea polistirenului pe OSB