| NeverGonnaLetYouDown a întrebat:

Cu ce-mi recomandati sa izolez tavanul? Vata bazaltica sau minerala? Am un sul de vata minerala ramasa de la pereti si sunt curios daca ar merge si aia( imi surade ideea asta doarece economisesc si niste bani...).

3 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Vata bazaltica este tot o vata minerala. Ce ai tu este vata de sticla, care si ea este o vata minerala.
Ambele se pot folosi la izolarea tavanului.

| kta1431k a răspuns:

Salut, diferente extraordinar de mari nu sunt. Uite aici diferenta ---> https://www.knaufinsulation.ro/......-bazaltica

| Nonolita a răspuns:

Din moment ce este buna pentru pereti, de ce nu ar fi si pentru tavan? Vezi sa o prinzi bine, inclusiv ce pui peste ea.