| Vlădutz_Mihai_Vlad_1999 a întrebat:

Cu ce pot lipi un mâner de la o lădiță de la congelator? Mi s-a spart. E de plasic

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Din pacate, mai mult ca sigur ca, nu poti lipi cu nici un adeziv "obisnuit".
Plasticurile folosite (policarbonati, ABS, polietilena etc.) sunt astfel alese, ca la spargere sa cumperi nou. Daca nu sertarul, atunci tot congelatorul sad
Singura solutie viabila in aceste cazuri este prinderea unui maner de plastic (cu suruburi+saiba+saiba de plastic/cauciuc) de partea ramasa intreaga a sertarului.
Asemenea manere poti gasi la magazine de feronerie, menaj etc, si sunt destinate pentru mobilier.

| EyesHD a răspuns:

Poxipol.

| mateyluca a răspuns:

Cu scoci sau cu ceva foarte lipicios!

| ElenaElla2526 a răspuns:

Cu super glue sau scoci. Nu stiu daca merge cu aracet dar nu prea cred.