| anonim_4396 a întrebat:

Cu ce sa curat inauntru cuptorul cu microunde?

Răspuns Câştigător
| NoName_9903 a răspuns:

Pune intr-o cescuta jumatate otet si jumatate apa, si bag-o in cuptorul cu microunde. Porneste cuptorul si lasa-l 5 minute, timp in care vaporii de otet vor curata peretii cuptorului. Dupa ce il opresti sterge peretii cu o laveta curata, uscata.

2 răspunsuri:
pupimik
| pupimik a răspuns:

Eu folosesc o ceasca de apa in care pun o lamaie taiata.Lasi vreo 5-10 minute...si dupa aia trebuie doar sa stergi cu o laveta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu il curat cu produsele cu care imi curat si aragazul sau cuptorul "clasic" (cif crema, nu spray). Ideea e sa ai grija sa nu intre chestii prin aerisiri sau ce alte gauri mai are cuptorul pe dinauntru si sa clatesti bine, de mai multe ori, cu o laveta umeda.