| Nela_Ioana_1985 a întrebat:

Cu ce sa lipesc si eu un storcator de la o găleată de spălat pe jos. Este un material din plastic mai tare. Intr un colt s-a rupt storcatorul la găleată si mi se parut foarte durabilă galeata dar dintr o data a plesnit. Ma gândesc ca cu super glu nu va tine.

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Depinde din ce material plastic a fost facut.
Parerea mea este ca nu merita sa-ti pierzi vremea, ca nu va tine mult lipitura.
Cu 15-20 lei poti cumpara alta galeata cu storcator, sau chiar si storcator separat, de schimb.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Merge cu super glue dar orice vei folosi ai nevoie si de o brida.

| Kaℓi a răspuns:

Topeste ceva de plastic (de exemplu, un dop de pet) si pune pe ruptura (perfect curata si uscata), preseaza bine partile si o sa tina o vreme.

| Nela_Ioana_1985 explică (pentru Kaℓi):

Multumesc pentru ca mi ai dat o solutie buna.