| emiliagrosu a întrebat:

Cu ce se spala vopseaua lavabila pe pereti? Cu apa si cu mai ce? Baietelul meu a murdarit un pic intr-un loc si electricienii au murdarit tot de praf asa mai puternic un pic, in jurul intrerupatoarelor si a prizelor.

Răspuns Câştigător
miruna-apostol
| miruna-apostol a răspuns:

Eu am curatat peretii doar cu apa, folosind un burete. Ai grija sa nu freci prea tare, pentru si vopseaua lavabila e solubila in apa si ar fi pacat sa iei mai mult decat e necesar.
Succes!

9 răspunsuri:
| VladDu a răspuns:

Apa cu clor sau alti detergenti.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Cu un burete inmuiat in apa si detergent de vase.

| sorin a răspuns:

Cred ca ai vrut sa zici var lavabil cu apa si cu o carpa si daca vrei cu o solutie ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

vezi miruna-apostol! daca mai folosim si detergenti e posibil sa se decojesca si gletul! datorita chimicalelor!

daniela
| daniela a răspuns:

Cu apa... daca nu cumperi o cutiuta mica de vopsea lavabila (cca 10 lei) si dai peste locul murdar cu pensula si gata... e iar curat.

| florar a răspuns:

Doar cu apa, detergentul poate lua si vopseaua, bine ar fi sa gasesti un pic de vopsea la culoare: cumpara tempera la tub si amesteca cu alba pana iti iese asemanator, pune putin aracet sa nu se ia
; mie mi s-a parut ca vopseaua e 'lavabila' findca se spala si ea de pe perete...-)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este un produs amway care curata orice pata de pe vopseaua lavabila,, Zoom''

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca freci de mai mult de 2-3 ori zona murdara, pot ramane pete destul de urate de la praf

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am spalat cu domestos si este super bun