| Sav_Alexandru_1990 a întrebat:

Cum aerisesti caloriferul?
Help rapid...

4 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Presupunand ca are un robinet de aerisire, acesta se afla de obicei in partea de sus a caloriferului, la capatul pe unde iese apa din calorifer. Ai nevoie de o cheita speciala sau de o surubelnita dreapta, deschizi putin robinetul si lasi sa iasa aerul. In momentul in care tasneste apa, inchizi la loc si gata.

| Valentinaldoilea a răspuns:

La ce ti-a raspuns @regis, iti spun ca e bine sa folositi robinetul de aerisire de la ultimul etaj (exista din constructie). Altfel, apa tot nu va circula bine.

| Blekz a răspuns:

Jos in stanga ai un mic robinet care il desfaci, lasi sa iasa tot aerul pana vezi ca iese apa si il pui la loc.

| DeCeTrebuieSaImiPunNume a răspuns:

Cu mana