| tuGatita a întrebat:

Cum arata o garsoniera cu o camera? Ce are mai exact? Are o camera, bucatarie si baie sau cum? Sufragerie nu, nu-i asa? laughing

16 răspunsuri:
| zdrangoi a răspuns:

Depinde de confort.
Cele confort 1 au O camera, O baie, O bucartarie, UN hol, UN balcon sau O logie :
http://www.championsresidence.ro/garsoniere.php
O sufragerie iti faci tu pe balcon sau daca spargi peretele la vecin.

| Azµre a răspuns:

Garsonieră - O cameră, Baie, Bucătărie care poate fi ori în camera respectivă, ori pe hol, ori dacă dă dumnezeu să fie ceva mic mic și separat. Dar în majoritatea cazurilor este pe hol...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am de vanzare exact ce iti trebuie tie, o garsoniera transformata in 2 camere cu bucatarie si baie, cauta-ma daca doresti asa ceva

| tuGatita explică (pentru anonim_4396):

Esti din Sv?
?

| anonim_4396 a răspuns (pentru tuGatita):

Mai departe

| gingergirl1 a răspuns:

Este o camera, bucatarie, baie si hol.
Si ce zici tu de "1 camera"cu sufragerie acela este apartament cu 2 camere!winking

| tuGatita explică:

Gata laughing multumesc. m-am lamurit

| figure a răspuns:

O garsoniera este, prin definitie, un apartament cu o singura camera.

Prin urmare, garsoniera are o camera, o baie, o bucatarie si eventual debara, balcon, etc.

Daca ai o garsoniera spatioasa, teoretic o poti compartimenta, astfel incat sa poti obtine 2 camere.

| vladclaudia a răspuns:

Deci este o camera (ce este in acelasi timp dormitor si sufragerie), bucatarie, o baie, hol si balcon.

| MBeni a răspuns:

NU. O camera, bucatarie, baie, hol, debara si ocazional un balcon.

| tuGatita explică (pentru MBeni):

Si un apartament cu o camera are in plus sufragerie? Stau la casa. chiar nu ma pricep. Si imi trebuie ceva pentru doua persoane. (nu in acelasi patlaughing

| MBeni a răspuns (pentru tuGatita):

Da, adica 2 camere. Multumit?!

| Xero a răspuns (pentru tuGatita):

Daca iti trebuieceva pentru 2 persoane si vrei sa dormiti separat ia-ti un apartament cu 2 camere,adica:bucatarie, baie, debara, balcon, sufragerie si camera

| Doinita_Tudor_1974 a răspuns:

O garsonera are; o camera, bucatarie, o baie si balcon.

| iulian80000 a răspuns:

Vai. Mama mea e agent imobiliar si stiu ce sati spun.NU ITI RECOMAND. Daca iti place wc-ul public poti sa te duci.O garsoniera are o singura camera un hol de cativa mp, o bucatarie si o baie cu o loc de o cada si o chiuveta.Partea cea mai rea e ca duduie la garsoniere de tigani.Iti sugerez sa faci un imprumut la banca(daca vrei sa cumperi)sau sa stai cu chirie la un apartament cu 2 camere. Sper ca te-am ajutat si pentru binele tau NU TE DUCE LA GARSONIERE (eu am si stat cand eram mic).

| tuGatita explică (pentru iulian80000):

Vai multumesc mult. Cu chirie vreau. Ca sa nu stau in camin la facultate. De asta. Atunci raman la apartament cu 2 camere.