| anonim_4396 a întrebat:

Cum dezgheti o băutură acidulata(deja iceberg) uitată în congelator?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cel mai bine e s-o pui in frigider (unde sunt 2-8 grade) si lasi sa se dezghete incet (poate dura chiar si 1-2 zile, in functie de temperatura si marimea flaconului).
Daca vrei s-o dezgheti mai repede, o pui in apa rece (de la robinet sau in fantana). Si asa va dura multe ore.
La temperatura camerei, dezghetarea este mai rapida, dar si asa poate dura chiar si 8 ore.

Nu-ti recomand s-o dezgheti in apa calda sau la soare, intrucat gazele se elibereaza rapid si flaconul se poate exploda!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Astepti pana ce bautura se dezgheata...nu poti face altceva

| TudorFox a răspuns:

Astepti pana se dezgheata

| Arimoshi a răspuns:

O scoti din congelator si pui apa calda pe ea

| Error4044 a răspuns:

Iei recipientul (sticla) și o pui într-un lighean cu apa rece [de la robinet, nu înghețată laughing) ]