| Roliii a întrebat:

Cum e sa iei in chirie pe cineva in apartament,eu stau singur si as lua pe cineva in chirie pentru bani,dar in acelasi timp nu as vrea sa mişune mereu cineva prin casa, sa stie ce fac, etc?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Asta e, nu ai cum sa il inchizi doar in camera lui
cel mult iti poti incuia camera ta cand pleci de acasa

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu ai cum.

| Bondarel99 a răspuns:

Depinde de apartament. Dacă e de 2 camere și e decomandat, el mai mult ca sigur va sta numai in camera lui, dacă lucrează e și mai bine pentru ca e mai mult plecat și nu prea ii arde așa mult de distracții.
Bineînțeles ca se va plimba pe la baie, dacă e băiat nu cred ca va sta prea mult in Bucătărie, dacă aveți și sufragerie s-ar putea sa vrea sa stea și in sufragerie. Poate va vrea sa se împrietenească cu tine, in cazul asta va sta prin preajma ta dar poți sa nu îl bagi in seama dacă nu vrei.

| cyupaku a răspuns:

Sa misune in chilotei? dar atunci nu vei mai avea chirie in lei ci in natura

| Valentinaldoilea a răspuns:

Aia e! Depinde pe cine ei. Dar tot iti va misuna prin casa.
In primul rind, are nevoie de bucatarie. Dar mai ales, de baie. Cite bai ai? Daca numai una, s-ar putea intampla sa fie si "ciocniri" de la nespalatul cazii, rufe puse la uscat, etc.
Ca ce faci, va sti cu siguranta, vrei sau nu. Totul se aude.

| Horatiuabc a răspuns:

Depinde pe cine iei chiar daca vor fi cateva probleme. Trebe sa stabilesti tu niste reguli.