| UnAltAnonimCelebru a întrebat:

Cum pastrez SOCATA fara sa fermenteze sau sa se acreasca?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Socata este o racoritoare naturala preferata, de sezon. Are un gust excelent si ne vine gandul: ce buna ar fi s-o bem si in lunile urmatoare... Probabil aceste ganduri te-au condus sa ne pui aceasta intrebare.

Asa cum se poate pastra si mustul, si socata trebuie doar ferita de fermentare. Cum? Simplu!
Socata gata preparata, "coapta", o introducem in flacoane (pet-uri) mari, de 2-2, 5 litrii, bine spalate.
In fiecare flacon adaugam un varf mic de cutit de aced salicilic (salicil), punem capacul si amestecam bine prin usoara agitare si cateva intoarceri repetate (3-5). Slabim putin dopul, ca eventualele gaze formate sa se elibereze, dupa car strangem capacul din nou.
Flacoanele astfel preparate se pastreaza in loc racoros, cu dopurile in jos. Daca avem loc, le potem tine si in frigider, dar si intr-o camera racoroasa, timp de chiar mai multe saptamani. Daca le pastram in camera si timp mai indelungat, sucul va fi ca o sampanie, spumos.winking

Daca vrem sa bem socata si la iarna (sau ceai de soc), atunci e mai bine sa uscam florile de soc bine curatite, dupa care le pastram intr-un saculet de panza la loc aerisit. La preparare vom proceda exact ca si vara, prelungind timpul de preparare cu 1-2 zile, in functie de temperatura camerei.

- - -
M-am si dus la frigider, ca mi s-a facut sete: am baut doua pahare mari din aceasta minunata racoritoare.
Culmea, a fost pusa intr-un flacon din care cineva a baut anterior Coca Cola... dar eu prefer aceasta solutie home & hand-madewinking

6 răspunsuri:
| maradi3 a răspuns:

Se pune in frigider sau intr-un beci!

| alex495 a răspuns:

Putin bicarbonat in lichid

Răspuns utilizator avertizat
| Gerard9965 a răspuns:

Din cate stiu eu, mama si bunicii mei dupa ce fac acel sirop de soc il pun in sticle de sticla ( sticla din aceea, ca la sticlele de pepsi de 0.33' ), acopereau cu ceva, o pungulita si puneau capacul. Sticlele le puneau intr-o camera inchisa si racoroasa, ca un beci. Si eacum mai am cateva, dupa 4 ani laughing

| Paul55555 a răspuns:

O tii la rece.

| desteptTPU a răspuns:

Eu am socata si o pui in frigider. big grin