| Mariana_Moldovan_1968 a întrebat:

Cum pot face din violet deschis o culoare plăcută, caldă, eu aș dori cafea cu lapte? Am stricat 2 găleți de lavabil din neștiință. Eu mi-am dorit culoarea cafea cu lapte, dar cei care vand produsele sunt mai dobitoci ca mine sau la fel. Vă mulțumesc. Dau funda, pupici, și tot ce e necesar.

3 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Acum daca l-ai stricat, aia e, doar ca nu inteleg cum au putut gresi cei care vand produsele. Daca au gresit ei, sa o ia inapoi si sa iti dea culoarea buna.
Iar pentru cafea cu lapte, mergi la o firma serioasă si alege culoarea de pe paletar, pe cod.

| anonimg a răspuns (pentru regis):

Asta am vrut să spun și eu: să aleagă culoarea de pe paletarul de culori al magazinului.
Mariana, dacă ai acasă culoarea preferată pe o haină sau orice alt material care poți să îl iei cu tine la magazin, ți-ar fi de folos ca să vezi și culoarea de pe paletar.
Nu vreau fundă!

| Violleta2022 a răspuns:

Cumpara vopsea gata colorata, sa nu mai risti sa-ti iasa alta culoare.
In ce priveste cafeniu (cafea cu lapte) eu spun sa te mai gandesti).