| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot sa imi fac planul casei unde locuiesc? Exista un program gratis pe calculator sau trebuie sa il fac pe hartie si cum?

4 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Sa faci planul casei pentru ce anume? Tu ai acte deci trebuie sa ai deja un plan facut de aia de la cadastru, ala e planu casei, altul nu se ia in considerare, asta legal vorbind. Daca nu ai poti sa soliciti, adica daca nai cadastru poti solicita unu, platesti vine omu iti face si aia e tot.

| anonim_4396 explică (pentru relian):

Eu am nevoie pentru un proiect, dar am nevoie de un program in care să-l fac.

| danutzu96 a răspuns:

Poti incerca cu Autocad (cel mai popular, iei versiunea de student, necomerciala), Blender, FreeCAD, etc.