| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot sa scap de mirosul de ulei ars din casa pentru ca am uitat acum o zi o oala cu ulei si s-a ars si tot fumul s-a dus prin casa, si credeti-ma a fost groaznic...
Si saraci cortofi i-am gasit carbonizati dupa ce s-a dus fumul D:
Dar acum a ramas un miros de iti vine sa vomiti si de la nenoricitul ala de fum nu mai pot sa respir numai daca trag o gura mare de aer afara.
Cum pot sa scap de mirosul asta ingrozitor?

1 răspuns:
| ℛąin a răspuns:

Pune într-o oală în care fierbi apă, lămâie sau oțet, apoi aerisește.