| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot scăpa de o cârtită din curte? Îmi strica tot gazonul. M-am saturat de ea. Dacă o prind o tai cu harletul.

11 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

Daca puteai sa o prinzi nu mai intrebai.
Chestia e ca nu poti... muta-te.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ca să o poți prinde trebuie să tot sapi după ea, toate galeriile.

| anonimg a răspuns:

Amuzanta intrebarea; mai ales ultima parte. happy
Te duci la magazine de ierbicide/insecticide si intrebi acolo ce solutii au de alungare a cartitelor.

| Werrich a răspuns:

Razboiul cu cartitele e pierdut inca din fasa, deoarece, conform legii, acestea sunt animale protejate, intrucat curata solul de rame si tot felul de insecte daunatoare. Cartitele nu pot fi ucise, ci doar alungate.

| mastadont a răspuns:

Foarte greu scapi de ele. Și eu am avut și am încercat tot felul de metode, ultrasunete, ulei de ricin, însă nu au vrut să plece. Până la urmă am folosit o metodă mai neortodoxă și am reușit să le elimin. Am legat un furtun la țeava de eșapament al mașinii și am băgat celălalt capăt într-o gaură de a lor. Am lăsat să meargă vreo 10 minute bune și de atunci nu am mai avut picior de cârtiță prin curte.

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns (pentru mastadont):

Sa mai zică lumea de acu ca eu îs nazist rolling on the floor

| anonim_4396 explică (pentru mastadont):

După ce am pus întrebarea am văzut ca se mișcă pământul, fix atunci, dar am uitat sa mai șterg întrebarea, am băgat harletul în pământ, și caput cârtită. Îmi strica toată munca... Mai am și gradina cu legume unde avea sa se ducă.

| Alverto a răspuns:

Pas 1. Bagi furtunul la robinet
Pas 2. Bagi furtunul in fiecare gaura cate 15-20 minute, in toate găurile.
3. Cartita iese "anesteziata"
Nu ai robinet?
Pas 0 cumperi pompa și robinet

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce rău ești. Ce ai cu ea? Pandeste o când iese și prinde o, du o in alta parte dar nu o rani ca e suflet și ea. apropo, ai văzut vreodată o cârtița? Ai văzut ce blana curata și frumoasa are?

| Valeennavoleena65 a răspuns:

Păi nu poți scăpa