| sebi_2031 a întrebat:

Cum scap de tantarii de pe terasa?

Răspuns Câştigător
| catta_8008 a răspuns:

Te duci la farmacia veterinara si cumperi o fiola care o faci cu apa dupa aceea stropesti cu un puf pentru geamuri. dupa numai ai treaba ceva timp ...iti spun 100% eu am dat pe o sita si timp de 2-3 luni cum se apropia tantaru cadea lat. sau muste, fluturi. in general insectele

3 răspunsuri:
| mami a răspuns:

Procura plante anti tzantzari care le plantezi in ghivece de flori
plantele au frunze verzi marginite cu alb din pacate nu cunosc denumirea lor dar cei care vand flori cu radacina cunosc aceasta planta
pui la fiecare metru liniar un ghiveci si de asemenea si suspendate
este o planta curgatoare foarte frumoasa

| MMihai a răspuns:

Îi omori, dacă dai o palmă zdravănă, unui țânțar îl strivești și moare! /// Acoperi terasa cu plasă de țânțari, și nu mai vin țânțari pe terasă. /// Etc

| lcdpc a răspuns:

Daca ai si acoperis pe terasa pune o sfoara pentru muste pe acopesris sau daca nu pui un aparat pentru tantari plz funda te rogggg