| gogu220 a întrebat:

Cum scap de un arbust de mure. Le tai de la rădăcină, chiar sap 30 cm dar tot apare. Știe cineva vreun ierbicid?

Răspuns Câştigător
| relian a răspuns:

Ia un erbicid total si sistemic ca de ex Roundup, lasi planta sa faca lastari frunze si apoi stropesti, deci in vegetatie nu asa.Cred ca si numai odata sa aplici si ai scapat. Daca vrei muri du-te si cumpara din aia fara spini, fac si fructe mamri si nu au absolut spini deloc.

| gogu220 explică (pentru relian):

Mulțumesc pentru informația cu Roundup. Murele au venit prin gard de la vecinul și au prins rădăcini la mine în curte. De aceea vreau sa scap de ele, pentru ca înainte aveam gazon sub nuc, și toamna culegeam de plăcere nucile.

4 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Sapa pana la 30 cm si apoi toarna apa clocotita in gaura aia.

| RaduXZ9 a răspuns:

Asta e puterea naturii, totusi de ce ai vrea sa scapi de el, eu as vrea sa am unul in curte

| gogu220 explică (pentru RaduXZ9):

Dacă îți dorești ți le donez, dar vino să le iei. Se întind foarte repede, înțeapă când vreau sa le culeg ca să nu mai zic că nu pot sa culeg nucile care cad printre mure.