| anahazaparu a întrebat:

Cum scapi de mirosul din frigider?

6 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Il speli cu oțet si pui un săculeț cu bicarbonat.

| Adry05 a răspuns:

Scoti ce e stricat si daca tot ramane acolo il scoti din priza si-l speli.

| sierra1 a răspuns:

Golit tot, scos din priză, dezghetat, spalat artistic și gata, e ca nou!

| relian a răspuns:

Spala si tu cu otet, iar dupa asa macar la cateva luni, nu stiu daca in RO se gaseste la magazin dar cauta ca sigur gasesti, cum ii zice bicarbonat de sodiu, in alte tari sunt asa cutiute cu fereastra din plasa, pasla ce o fi se vede prafu asta si pe acolo se absorb mirosurile.Deci asa trebuie sa pui in frigidere bicarbonat din asta.Asta e bun la orice, absolut orice si la spalat rufe se pune in masina de spalat peste rufe acolo in apa pui asa din ochi, e bun la absolut orice, chiar si sa te speli pe dinti cu el, chiar colgate au pasta de dinti cu bicarbonat de sodiu.Dar sa scoti mirosul nu stiu, incearca sa speli cu otet sau cauta ceva in comert chimicale.

| anahazaparu explică (pentru relian):

Mulțumesc l-am spălat și cu oțet și cu lămâie și tot miroase

| Arthiom a răspuns:

Il speli, pui undeva o farfurie mica cu bicarbonat de sodiu care absoarbe mirosul si gata. Totusi mirosul ala are o sursa, ori e nespalat de multi frigiderul, ori e ceva stricat in el, ori cum am patit eu la un moment dat, in canalul ala pe unde se scurge condensul, s-a format nu stiu ce, gri, si in orice caz mirosea urat, am spalat frigiderul de l-a luat naiba, pana cand am bagat o surubelnita acolo si l-am curatat bine, dupa nu am mai avut probleme pana acum.