| AcelCinevaa a întrebat:

Cum se curată filtrul aerului conditionat? O pot face eu?

2 răspunsuri:
| Eugen80 a răspuns:

In casa, cu dusul cu apa calduta si pulverizat cu apa cu sapun si frecat putin cu o pensula sau un buretel. Sa il lipezesti bine si daca vrei, dupa ce se usuc, sa-l pulverizezi cu putin parfum de camera sau unul light.

| Zorn a răspuns:

Da, o poti face, dar trebuie sa ai foarte mare grija. Poti sa il cureti fie cu o apa, fie cu o solutie speciala, dupa care il vei sterge cu o carpa uscata. E cam complicat fiindca trebuie sa rabatezi masca frontala a aparatului si apoi, dupa ce termini, sa te asiguri ca e fixata ca lumea ca sa nu fie probleme.