| Yurisa a întrebat:

Cum se desfunda sertarul pentru balsam de la masina de spalat?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu stiu cum se poate intampla asa ceva! Poate ca cineva a bagat ceva (intentionat) in calea de golire! Scoate sertarul afara si vezi ce este acolo:
https://www.youtube.com/watch?v=0XQ3Zt51FFg

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Scoate sertarul, are o clapeta sus in interior. Apesi putin de ea si tragi usor. Are o gaura jos care se infunda de la depunerile din balsam. Desfunzi gaura si speli sertarul. Apoi il bagi usor la loc. Daca e ca la masina mea de spalat.

| Yurisa explică (pentru darrio2007):

Multumesc

| darrio2007 a răspuns (pentru Yurisa):

Pentru putin.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu stiu ce masina ai dar sertarul nu se poate infunda. Unele masini au un tub care poate fi infundat doar din greseala, daca ai pus praf in loc de solutie. Oricum, o bucata de sarma litata rezolva problema: http://bit.ly/2qncHff Unul din cele 3 fire (verde cu galben, albastru si maro) aflate in cablul acela.

| Yurisa explică (pentru Salontanul):

Ma refer ca este inundat cu apa big grin

| Yurisa explică (pentru Salontanul):

E masina de spalat a caminului. Multumesc!

| Salontanul a răspuns (pentru Yurisa):

Multumesc si eu!

| Salontanul a răspuns (pentru Yurisa):

Nu stiu cum se poate intampla asa ceva! Poate ca cineva a bagat ceva (intentionat) in calea de golire! Scoate sertarul afara si vezi ce este acolo:
https://www.youtube.com/watch?v=0XQ3Zt51FFg