| G a întrebat:

Cum se poate curata grasimea foarte veche? Am un sandwich toaster pe care l-a folosit mama ultima data acum cateva luni si a uitat sa-l spele. Am incercat zilele trecute, dar e prea gretzos. Si pute. :-&

6 răspunsuri:
| EUSIATIT a răspuns:

Da cu triumf este ff puternic. pulverizeaza si lasa l citeva minute sa vezi ce repede se curata. foloseste manusi de menaj pentru ca solutia e ff puternica si ti arde minile [nu da la ochi [triumf solutie]

Răspuns utilizator avertizat
| danco a răspuns:

Nu folosi burete sarma sau detergent de rufe daca e de teflon, ca l-ai distrus. incalzeste-l mai bine sa se topeasca grasimea, scoate-l apoi din priza, si sterge la greu cu prosoape de hartie, sa iei majoritatea grasimii, apoi dai cu burete cu detergent de vase sa cureti ca lumea., dar nu cu burete de sarma, ca se zgarie.

| guardyan79 a răspuns:

Daca nu ai chef sa cumperi altul baga-l in priza lasa-l sa se infierbante bine apoi il scoti din priza si cat e fierbinte sprutezi cu detergenti pentru bucatarie de curatat aragazul sau grilul apoi cu buretele si cu apa calda il speli va fi ca nou

| slam a răspuns:

Cilit bang!

| vortex12 a răspuns:

Pai poti sal freci cu dero sau ce ai prin casa, il pui in otet ceva ore si trebuie sa mearga