| Dedeeeee a întrebat:

Cum se scot petele de cola din peretii mov?

Răspuns Câştigător
| seby4music a răspuns:

Cu barosu.

| Dedeeeee explică (pentru seby4music):

Tot cu barosu s.a luatrolling on the floor. am dus o bucatica mica la un magazin sa-mi dea culoarea potrivita de vopsea

| seby4music a răspuns (pentru Dedeeeee):

Vezi, ti-am spus eu. big grin

10 răspunsuri:
| Leocerba a răspuns:

Daca peretii sunt dati cu vopsea lavabila, iei o carpa moale si apa calda si freci usor locul. Nu apesi ca se ia lavabila pe carpa. Eventual folosesti putin sapun simplu de rufe dar nu detergent ca-i plin de chimicale si interactioneaza cu vopseaua, apoi iti lasa urme.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu vopsea

Răspuns utilizator avertizat
| ღCuteღKissesღ a răspuns:

Am vazut la tv pe cineva care o frecat peretele patat cu miez de paine! Miracol s-a luat pata! Funda?

| mimi2000mimi a răspuns:

Nu stiu sigur, dar cred ca cu zeama sau sare de lamaie.REPET! NU SUNT SIGURA!

| TheSecretGirl a răspuns:

Din pacate cola pateaza rau
trebuie revopsit peretele

| R0nYk a răspuns:

Ii vopsesti la locbig grinlaughing Funda?:*

| MythicalHuman a răspuns:

Nu este alta solutie decat sa il vopsesti la loc...probabil daca il dai cu zeama de lamaie se pateaza mai rau.