| ALEXICAmarketing a întrebat:

Cunoaste cineva un zugrav mecanizat (sa mearga treaba repede)?

Răspuns Câştigător
| relian a răspuns:

Vopsitori laughing asa se numesc aia care zugravesc, vospsesc cu pistol de vopsit, sau de zugravit.Mai mecanizat de atat nu cred ca e.Dar asta o poti face si tu,dar vorba ta cat e sa cumperi tu pompa si pistol,dai la unu si iti rezolva treaba.
Este o pompa electrica asta de zugravit,ai un pistol si cam aia e toata mecanizarea aia de care vorbesti tu.
Diferenta este ca trebuie sa acoperi totul,ferestre,podea,usi,asta daca nu vrei sa se depuna si pe alea vopsea,lavabila cum zici.
Bine ca treaba asta ar trebuie sa o faca tot ala care zugraveste, as ar trebui, dar in RO nu stiu laughing
De ce zic asta? Odata am fost in RO si am chemat un instalator, zic sa faca o canalizare, la care meseriasu a zis ca el nu sapa s anturi laughing.Eu am intrebat dar tu ce faci? Pai leg furtunu, in cazul in care pui apa si lipesc sau conectez tevite de canalizare.Zic serios? Zice da.laughing pai sa conectez 2 tevi poate sa o faca si un copil, du-te ba de aici zicsi l-am gonit laughing.
Asa ca si zugravu poate sa zica ca el nu acopera ferestrele, usile, etc, mai stii.Chestia asta sa acoperi ferestre, usi podea iti ia ceva timp sa stii, trebuie folie sau hartie mai groasa si banda si pune si lipeste laughing iti ia la o casa juma de zi sigur.

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Asteapta sa se inventeze.

| ALEXICAmarketing explică (pentru darrio2007):

DE PE NET
Lavabilă mecanizat
Trăim într-o eră a vitezei, a lucrurilor făcute pe repede înainte, iar acest lucru se observă nu doar în activitățile pe care le realizăm, ci și în serviciile pe care le căutăm. Dacă acum câțiva ani vorbeam doar de zugrăvitul clasic, manual, cu vopsea lavabilă și o bidinea sau un trafalete, acum putem vorbi de o nouă etapă a vopsirii pereților, aceea a zugrăvirii mecanizate cu vopsea lavabilă. De ce să te chinui să vopsești singur pereții sau să plătești o echipă întreagă de muncitori să zugrăvească când poți apela la o singură persoană care, cu ustensilele potrivite, îți poate asigura pereți vopsiți perfect uniformi într-un timp extrem de scurt?

| darrio2007 a răspuns (pentru ALEXICAmarketing):

Reclamele sunt facute sa fraiereasca lumea ca sa le cumpere produsele. Spune-mi si mie ce masina ar putea slefui complet, sa dea si cu pensula pe la colturi, si cu trafaletul etc. Da-mi si mie linkul, ca textul tau pare copiat.

| relian a răspuns (pentru darrio2007):

De pompa de zugravit ai auzit?laughing ca te lauzi ca esti mare meseias,ai fost prin Anglia etc.Ei daca nu ai auzit de pompa de zugravit atunci ai ocazia sa afli acumlaughing, aia vopsesti peste tot, nu-i nevoie de pensula deloc. Unde pui ca vopseste uniform, bine trebuie sa ai si putina experienta, dar care folosesc asa ceva nu mai au nevoie de pensula, nici pe la colturi nici in alte parti.
Sa slefuiasca ce anume? Vrei linkuri? Du-te pe Youtube si gasesti cate video doresti.Asa poate mai inveti si tu cate ceva, se pare in Anglia degeaba ai fost laughing esti cam pe dinafara cu mai toate.

| darrio2007 a răspuns (pentru relian):

Dar tu ai folosit vreodata asa ceva?

| darrio2007 a răspuns (pentru relian):

Gletul tras pe pereti nu se slefuieste? Cel putin la noi in tara. Ai lucrat cu Bonding sau cu Multifinish?

| ALEXICAmarketing explică (pentru relian):

Decat sa imi cumpar scule si sa fac pe zugravul parca as plati un meserias.Bine ca nu sunt dispus sa platesc sume aberante.Am un apartament pe care vreau sa il vand dar trebuie sa il renovez un pic, nu cer mult pe el.O sa ii schimb si 5 usi de interior.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum adica zugrav mecanizat? n-am mai auzit.