| UnAltAnonimCelebru a întrebat:

Daca am fazani pe care i-am crescut eu (am cumparat oua,dar nu am primit nici bon, nimic) se poate intampla ceva de genu sa primesc amenda sau altceva? funda celui mai bun raspuns

Răspuns Câştigător
| R0byZ00r a răspuns:

Iti spun sfatul meu, in locul tau as lua ouale doar daca nu sunt vazut de nimeni si cuibul se afla la un loc foarte foarte ferit de lume, deci este strict raspunderea ta, insa daca le iei si nu te vede nimeni ai grija sa le bagi in buzunar calumea.

4 răspunsuri:
| R0byZ00r a răspuns:

E legal.

| UnAltAnonimCelebru explică (pentru R0byZ00r):

Si daca acel om a luat ouale din cuib de fazan din salbaticie, e legal?

| R0byZ00r a răspuns (pentru UnAltAnonimCelebru):

Nu sunt monitorizati, insa daca esti prins risti direct dosar penal, dar poti lua ilegal oua nu te va prinde nimeni, deoarece ouale seamana cu cele de gaina, doar ca sunt mai inchise la culoare, insa daca vrei sa bagi la clocitoare acasa cateva e okey, insa daca pe acel om nu la prins nimeni pana acum nu are ce sa se intample decat daca ii face cineva un denunt.

| UnAltAnonimCelebru explică (pentru R0byZ00r):

Am cumparat 18 oua, daca vreau sa am 20 pot sa caut un cuib de fazan care are oua si sa iau de acolo doua oua, si sa le pun in clocitoare?

| R0byZ00r a răspuns (pentru UnAltAnonimCelebru):

Iti spun sfatul meu, in locul tau as lua ouale doar daca nu sunt vazut de nimeni si cuibul se afla la un loc foarte foarte ferit de lume, deci este strict raspunderea ta, insa daca le iei si nu te vede nimeni ai grija sa le bagi in buzunar calumea.