| anonim_4396 a întrebat:

Dacă am plantat(acum 4 zile) niște semințe de roșii, dintr-o roșie și le-am pus într-un pahar cu pământ din curte iar paharul l-am pus afara la geam și dimineata bate soarele la el și îl ud zilnic, are sanse să crească roșii? Stiu e cam absurd, dar asta faci când ești copillaughing

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hmm. rosia din care ai luat semintele ai cumparat-o de la supermarket? Sau e din gradina? Daca e din supermarket, sunt putine sanse sa creasca. Dar vezi tu, poate iasa.

Mai bine pui paharul in casa, langa geam.

Iti sugerez sa semeni grau sau ovaz, daca vrei sa te bucuri de fenomenul rasaririi lor. e destul de rapid, si ai sanse sa iasa.

Daca nu iasa, nu te descuraja... citeste pe net mai mult despre ingrijirea plantelor, etc. Spor!

Iti sugerez sa semeni in mranita, sau pamant mai fertil, nu cel din curte.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Semințele au fost de la niște roșii de la bunica mea din gradină, și nu le-am lăsat la uscat înainte. Pamântul meu din curte este pământ de construcție mai tare dar am luat pămant dintr-o zonă în care mereu am facut focuri, și am auzit că pâmantul acela este mai bun. Mersi pentru raspunshappy!

3 răspunsuri:
| christine99 a răspuns:

Nu o sa iti creasca rosii, daca semintele nu au fost tinute la uscat. Dar e bine ca ai depus efortul, e un inceputwinking

| IonutPetre12 a răspuns:

Eu stiam ca semințele trebuie lăsate la uscat inainte. Probabil sa crească indiferent