| Maryyyaa a întrebat:

Daca îmi comand un container maritim cei care vin să ți-l monteze toarnă ei fundația și este inclusa în prețul containerului sau trebuie făcută separat?

4 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

De obicei se face separat. Nu este nevoie de fundatie propriu zisa, containerul, se aseaza de obicei pe piloni.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca cumperi un container, transportatorul (soferul de pe tir) ti-l aduce in curte sau in fata portii si atat.
Turnarea fundatia nu are nici o legatura cu cumpararea unui container, indiferent ca-i maritim, terestru, de carton, de paie, lemn sau plastic.
Pentru turnarea unei fundatii de ciment angajezi o firma de cosntructii, care vie sa sape (sau escaveze) in jurul containerului, sa puna cofraj de metal, sa torne betonul samd.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Separat.

| UserRo10 a răspuns:

Vorbesti cu cei ce ti-l aduc daca au posibilitatea sa ti-l dea jos de pe trailer. La container poti sa torni niste pahare din beton ca sa nu faci fundatie