| florin1979_5079 a întrebat:

Daca lucrez in italia cu contract indeterminat cu un salariu aproximativ de 2000 de euro lunar pot beneficia de programul prima casa?

6 răspunsuri:
| mami a răspuns:

Mariana- in domeniul sanitar sunt platitzi destul de bine

| machupicchu a răspuns:

NU! daca este contract de munca pe durata determinata. Iar in cazul contractului de munca pe durata nedeterminata, ar fi probleme de stabilit si nu usoare... fapt ce face aceasta optiune aproape imposibila...

| mitica_6163 a răspuns:

Si ce faci, iti cumperi casa aici si platesti chirie acolo? Ca daca te vei intoarce in Ro rata unui astfel de credit nu cred ca va mai fi sustenabila. In realitate, pentru. a accede la un astfel de credit, un roman in Romania are nevoie de un venit de 1500-2000 euro. Ei, tu castigi acolo 2000 dar cat crezi ca vei castiga aici?

| mitica_6163 a răspuns:

@ machupicchu : indeterminat = nedeterminat

| maryana5 a răspuns:

2000 de euro/luna? serviciul tau e de a sparge banci rolling on the floor sau ce? laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.incearca la banca romeno-italiana, chiar azi am vorbit si eu pentru un credit ipotecar, mi se par destul de buni.insa nu stiu daca ei au aderat la acest program, insa diferenta la rata este de numai 15 euro intre ei, si bancile care au aderat la programul prima casa.