| lola000 a întrebat:

Daca o pilota are greutatea de 1200g fiind umpluta cu puf siliconizat si avand marimea de 200/220cm, iar o alta pilota are marimea de 200/220cm, umplutura de puf de gasca, avand greutatea de 300g pe metru patrat, care din cele 2 pilote este mai grea, si care este mai calduroasa?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Ceea cu puf de gasca e mai grea (1320g), dar e si mai calduroasa big grin

4 răspunsuri:
| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Tu vrei calcule aritmetice, sau sa nu tremuri ca idiotul la iarna?

| lola000 explică (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Calcule vreau, dar nu ma mir ca nu intelegi intrebarea!

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru lola000):

Pai... mergi si te scolarizeaza ca o sa-ti foloseasca mai mult decat aplicatia TPU

| djalexandrual a răspuns:

Cea cu silicon e mai grea pentru ca are 1, 2 kg