| DaciaRomania a întrebat:

Daca o sa avem zăpadă în luna martie e bine pentru agricultură sau nu prea?

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Pentru agricultura e bine, pentru livezi nu prea e bine dar nu e grav! Va fi grav daca se incalzeste vremea si incepe sa incolteasca, sa inmugureasca tot apoi vine o ninsoare cu inghet, atunci va fi grav de tot!

1 răspuns:
| TheGentleman a răspuns:

Pentru agricultură este bună vremea constantă, predictibilă. Plantele sunt sensibile la scăderile bruște de temperatură și umiditate