| anonim_4396 a întrebat:

Daca stau la apartament, credeti ca e posibil sa-mi cresc singura plante aromatice pentru gatit - in balcon? Adica vor creste? Voi faceti asa?

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da. Eu am ardei iuti, patrunjel, marar si busuioc.

| psiholoaga a răspuns:

Da, gasesti la mega image plantute la ghiveci-ment, patrunjel, cimbru etc, la un pret accesibil (6-7 lei). Iar pe eticheta sunt notate si conditiile de ingrijire ale plantei. Bafta!

daniela
| daniela a răspuns:

Eu am busuioc, patrunjel, leustean si marar pe balcon si le merge foarte bine. Mai nou am pus si capsuni si vad ca au inceput sa creasca

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Da, si eu am.Cresc destul de viguroase daca sunt ingrijite corespunzator.

mira
| mira a răspuns:

Se poate chiar si maghiran, pe langa cele recomandate anterior. Mira

| Ben. a răspuns:

Da .merge.multa lume are patrunjel sau ardei la ghiveci.la fel k orice alta planta ornamentala.numai ca trebuie sa tii cont d c are nevoie plantuta(umiditate, minerale, lumina, sol)

| DiMoDi a răspuns:

Măghiran! cuvântul magic!
Cum reuşiţi să-l "convingeţi" să crească la ghiveci că eu am încercat de nenumărate ori şi mereu mi-a murit!sad
Cu restul plantelor şi florilor, mă înţeleg bine, dar cu măghiranul n-am reuşit de loc! sad

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

A meli merg ghini da li mai dau cateun spray cateodata ca sa hii aromati ghini.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu siguranta, eu am patrunjel, leustean si busuioc in jardiniera pe care mi le-a adus o cunostinta de la tara. Mai am si un fir de ardei iute, sunt o frumusete... le tin in bucatarie la geam.

| yadora a răspuns:

Da draguta, daca le pui intr-o jardiniera si le uzi tot timpul vei avea piata in propriul balcon.

| ilie a răspuns:

Si daca nu ai balcon poti avea in miniatura plante aromate, cea mai mare bucurie o poti avea, cand vezi pe cei din casa ca vor savura ce ai gatit cu pofta.la unele flori cu vas mare le poti planta in margine si va fi de folos. pofta buna...