| anonim_4396 a întrebat:

Daca sunt zodia leu, ar merge o statueta in forma de leu in casa? Nu mare! Este de dimensiune medie! Nu pare narcisist? M-am gandit ca ar putea aduce noroc, desi nu cred prea mult in zodii! Ce ziceti? Multumesc! P.S : sunt fata! Leu sau leoaica?

Răspuns Câştigător
| Lioana a răspuns:

De ce ai nevoie de aprobarea altora? Fa ce-ti place. E casa ta. Tie trebuie sa-ti placa.
Norocul ti-l aduci singura, nu statuetele. Dar daca tie ti se înseninează ziua privind acea statueta, am putea spune ca aduce si noroc in mod indirect.

12 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

"M-am gandit ca ar putea aduce noroc, desi nu cred prea mult in zodii!"
Daca mi-as spune parerea, mi-as lua ban...

| Violleta2022 a răspuns:

Depinde cat de mare este casa si cat de mare este statuia.
Statuile se pun in curte, in gradina... dar ma rog, nu putem sa ne bagam in gusturile tale.

| minime3 a răspuns (pentru Violleta2022):

Sa stii ca aduce mai mult a bibelou, doar ca are dimensiuni potrivite, adica incape si pe un raft de perete, oricum are peste 1 kg.

| Violleta2022 a răspuns (pentru minime3):

Daca ai casa plina cu bibelouri, ce mai conteaza unul, pune-l si pe ala!
Daca ai avea un pic de educatie artistica, ai intelege de ce statuietele nu se pun in casa. Cred ca la 1kg este suficient de mare ca sa iasa in evidenta.
Acum ce sa-ti spun, nu stiu cat de inzorzonata si bibeloata este casa ta, dar eu una prefer ceva simplu si de bun gust, decat chitch cu bibelouri.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca tie iti place acea statueta, "merge". Nu conteaza ce cred altii.
Daca vrei sa te imspiri de undeva pentru a amenaja putin interiorul spre a aduce noroc, studiaza feng shui.
Astrologia nu cred ca recomanda prea multe obiecte, cel mult bujuterii.

| relian a răspuns:

Pune si un leu si o leoaica laughing asa parca mai vii de acasa,ori pune masculul,tu fiind leoaica, parca e mai frumos laughing
Aduce noroc cine leul sau leoaica? Dar ce ar fi sa iti faci rost de un mascul, dar barbat, de zoide leu, cum ar fi? Sa vezi ce noroc o sa ai dupa laughing

| Mirel4412 a răspuns:

Poate pare stupid ca oamenii sa creada intr-un zeu invizibil, dar ca oamenii sa creada in niste stele e pura comedie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ești de etnie?

| minime3 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ha ha! nu sunt de etnie roma...si daca as fi fost care ar fi fost legatura? pur si simplu imi place ca sunt zodia leu, si m-am gandit ca ar fi ceva dragut.

| anonim_4396 explică (pentru minime3):

Doar la gabori mai kk mintea la idei din astea. Cand nu au ce face cu bani își iau statuete și din aur. Credeam ca ești haules baules.

| 19flo79 a răspuns:

Parerea mea e ca este o prostie.
Cum ar fi sa aiba toata lumea in casa o statueta cu zodia? Gandeste-te ca sunt familii si cu 4-5 copii... happy

| anonimus010101110 a răspuns:

Nu ar parea narcisist decat daca a i vrea tu sa para, anyway ma gandesc ca nu ar arata rau, acum si depinde unde o pui