| cristi568 a întrebat:

Daca toti vecinii de pe tronson s-au debransat de la caldura, si-au pus centrala, eu stand la etajul 4 din 4, voi primi mai putina caldura?

Am aerisit caloriferul insa acesta dat la volumul 5, nu frige, anul trecut stiu ca frigea. Anul trecut stiu ca mai existau doi locatari pe aceeasi coloana care erau legati la radet. Nu au taiat tevile banuiesc pentru ca totusi caloriferul meu se incalzeste, insa nu cat trebuie.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu cred ca este de la faptul ca vecinii s-au debransat, cred ca este de la centrala, ar fi bine sa te interesezi acolo.

| mihai69 a răspuns:

Teoretic ar trebui să vină mai multă căldură.
Dacă nu s-au făcut și alte modificări ale instalației, nu e normal să ai mai puțină căldură ca în trecut (cu condiția ca ăia de la Radet sau cum s-o numi la tine în oraș firma de furnizare a agentului termic să livreze aceeași cantitate de agent și la aceeași parametri).