| AiEnmaa a întrebat:

Daca vi se pare o idee nu prea grozava nu va uitati. O sa vi se para nebunesc dar am nevoie mare de ajutor.Eu am 11 ani si casa mea are 3 camere in afara de baie bucatarie balcon si holuri.Camera bunicii mele, sufrageria unde se afla o canapea care se face si pat si calculatorul si camera in care dorm eu CU PARINTII MEI.Eu mi-as dori sa dorm singura in sufragerie dar nu pot din mai multe motive: 1. E camera in care e calculatorul si sunt prea multe radiatii2.Nu stiu unde as putea duce calculatorul(maicamea zice ca in balcon sau pe geam laughing)3.Nu stiu ce sa fac pana sa adorm deoarece nu am televizor. Vreo idee?

Răspuns Câştigător
| iushsm a răspuns:

Faza cu calculatorul mi se pare banala, scuze.De patru ani dorm cu caculatorul si laptop-ul in camera si sunt complet sanatoasa.Crede-ma,nu aduce prea multe radiatii, in fine cum decizi tu pana la urma.Ca sa nu te plictisesti deoarece nu ai televizor, poti pur si simplu sa citesti(asa fac mereu). Cand nu mai ai chef de citit, stai cu ochii inchisi si gandeste-te la ce ai vrea sa visezi.Merge intotdeauna.Bafta kiss

3 răspunsuri:
| Pumba a răspuns:

Ce sunt in camera cu calculatorul?rolling on the floorrolling on the floorrolling on the floor

| iulia_9095 a răspuns:

Calculatorul nu emana radiatii atata timp cat e stins...nu te mai gandi la asta eu dorm in camera si cu laptop, telefon, ipod si multe multe alte electronice...n-o sa patesti nimic.

| cutegirl16 a răspuns:

1. Un calculator nu cred ca strica... eu am 3 in camera dar le scot din priza
2. Daca e laptop, i-ai putea face o cutie de lemn (cu cateva gauri de aerisire) si ai putea-o pune in bucatarie
3.Recomand sa tii calculatorul in camera aia si sa-i pui o setare ca sa se stinga singur dupa vreo ora de inactivitate si sa te uiti la tv online cu el (exista programe speciale)
Funda?