| xSpartan a întrebat:

Dau funda!

Ce caine sa-mi aleg dintre un husky un labrador si un rottweiler.As dor detalii despre fiecare si care sunt diferentele si ce stapani au nevoie, comportament. multumesc

5 răspunsuri:
| siriusblack98 a răspuns:

Salut! Detalii poti sa gasesti pe google cate-n luna si in stele asa ca eu iti voi zice numai ce este important si ce te intereseaza sa stii ok?! Husky este o rasa de caine extrem de pretentioasa si nu bagi bani in 2 oameni cati vei baga in acel caine.Rottweiler-ul este un caine agresiv din fire si daca nu iti permiti sa platesti cateva sedinte la dresor pe saptamana timp de 1 an de zile mai bine ia-ti gandul ca am avut si dupa 6-7 luni il tineam numai intr-un tarc inalt de 2 metri betonat pe jos si nu se mai suporta nici pe el da' pe altu.Asa ca l-am vandut.Labradorul este cea mai buna alegere.Un caine prietenos, docil, ascultator si foarte putin pretentios.

| Alinuta28 a răspuns:

Husky este un caine foarte pretentios. Si prin asta ma refer ca trebuie sa bagi multi bani in vaccinuri, mancare si multe altele. Trebuie sa ai mare grija de el. Labradorul este un caine foarte jucaus, mandru si destept. Se foloseste de multe ori si in terapii pentru copii cu dizabilitati pentru ca au un comportament aparte cu ei. Rotweillerul este de altfel un caine agresiv. Trebuie sa ai mare grija si cu el cu vaccinurile, pentru ca de multe ori pare inofensiv, insa astia innebunesc deodata si musca stapanii, iar daca nu, cand intalnesc alti caini nu se lasa pana nu ii rup in 2. Alegerea e a ta!

| Jipa_Mihnea_1955 a răspuns:

Hasky