| carla2010 a întrebat:

De ce acte are nevoie o firma de constructii ca sa imi faca o oferta ferma pentru constructie casa?

6 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Pentru o oferta exacta, are nevoie de proiect. A nu se confunda proiectul cu schitele desenate, proiectul cuprinde inclusiv detalierea materialelor, calculul de rezistenta etc.

| darrio2007 a răspuns:

Asta este problema lor ce acte le trebuie.Interesul tau este sa fie gata la termen si cu costuri cat mai reduse.Din partea ta. Oricum oferta de inceput nu va corespunde cu finalul.Ti-o spun sigur.

| DiamondShine a răspuns:

Discuta cu un avocat, el te poate indruma cel mai bine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Autosizatia de constructie si proeictul casei facut de catre un arhitect, nu asa niste schite aiurea dupa cum sustine si regis

| Doctorfishadi a răspuns:

Are nevoie de ceva acte, dar acum depinde de fiecare firma!

| yojoh86831 a răspuns:

Vezi aici toate detaliile unei constructii, eu construiesc si fac video cu etapele https://www.youtube.com/hashtag/blogcasanoua