| Superior a întrebat:

De ce asa zisele "fantome" care se intalnesc cu oamenii sunt agresive? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

8 răspunsuri:
| Holiday a răspuns:

Arata-mi si mie unul batut sau muscat de o fantoma de asta.

| Superior explică (pentru Holiday):

Sunt o gramada de video-uri pe Youtube, unele fake de la o posta, unele mai autentice, nu-mi pasa dar vreau sa stiu de ce conceptul de fantoma se refera la rau mereu? Adica o fantoma n-ar putea fi buna daca ar exista/exista?

Răspuns utilizator avertizat
| Cinevacatoatalumea a răspuns:

Pentru ca oamenilor le place sa inventeze lucruri ce ii sperie, ce sunt agresive. Intr-o lume unde nu mai sunt razboaie (sa zicem mondiale) si e pace in general mai exista oameni care vor sa fie speriati.

| CinevaAnonimă a răspuns:

Eu personal nu cred in fantome. Ele nu sunt decat niste demoni amagitori.

| Kogaion a răspuns:

Din ce am vazut eu pe Discovery ca era o emisiune inainte "evenimente stranii" parca se numea, nu toate erau agresive, de obicei aceste "fantome" sunt sufletele nelinistite ale unora care nu au avut parte de o moarte prea prietenoasa si raman aici si bantuie in cautarea dreptatii sau pana cand sunt izgonite.

| Superior explică (pentru Kogaion):

Daca o fantoma bantuie o casa, si cauta razbunare cum ai zis tu, si intra un grup de tineri nevionovati care vor sa faca "provocari nebune" la misto pentru. Youtube, fantoma i-ar putea rani/omori crezand ca ei ii sunt ucigasii?

| Kogaion a răspuns (pentru Superior):

Nu e chiar asa, nu te gandi ca te sugruma sau baga un cutit in tine(desi nici eu nu sunt sigur de asta), desi stiu si eu casa din astea despre care se spune ca ar fi bantuite niciodata n-am avut curajul sa intru in ele. Incearca si tu si ne zici si noua cum a fostlaughing