| PaulStefan74 a întrebat:

De ce după ce trag apa la wc nu o mai pot trage încă o dată până când nu îi dau o palmă? Când îi dau o palmă sau îl mișc brusc incepe să se audă sunetul de intrare al apei in wc și în scurt timp pot trage apa. Scuze pentru unele exprimări.

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Se blocheaza plutitorul.

| anonimg a răspuns:

Chemi un instalator sanitar (găsești pe olx selectând și localitatea ta).
Este înțepenit plutitorul. La unele bazine se găsesc separat în magazine aceste plutitoare. Ori poate că este de ajuns curățarea celui vechi.
Suni un meseriaș și îl întrebi de costuri. Posibil ca el să vină să vadă despre ce este vorba. Sau poate că îl poate repara chiar pe moment, în funcție de dificultatea problemei. Nu uita să îl întrebi mai înainte cam cât costă manopera și obiectele care trebuiesc schimbate, și cam cât ar dura. Dacă ți se pare scump, suni un alt meseriaș.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Păi dacă tragi apa o dată, deja apa care era în hidrofor a fost consumată. Trebuie să aştepţi mai mult timp până ce intră din nou aceaşi cantitate de apă.

| Adrian5575 a răspuns:

S-a format calcar pe plutitor si pe tija aia pe care culiseaza plutitorul. Scoti tot afara, cureti bine si trebuie sa mearga. Daca nu, cumperi altul.

Răspuns utilizator avertizat
| Rux2000 a răspuns:

Este stricat, cel mai probabil nu se ridica chestia aia și de asta nu întra apa, tu când dai cu palma chestia aia se ridica și întra apa. Deschide l și uită-te de ce. Am pățit și eu