| anonim_4396 a întrebat:

De ce nu imi infloreste craciunita

6 răspunsuri:
| mami a răspuns:

Deoarece s-a schimbat clima, am si eu una care anul trecut in loc sa infloreasca de craciun a inflorit de pasti si pana atunci in fiecare an inflorea de craciun
iar cea care inflorea de obicei in august, anul acesta nu a inflorit nicicum iar daca te referi la floarea craciunului care face frunze rosii ca inflorescentza sa te tzii de sfaturile Raspuns anonim

| hapy a răspuns:

De batranete! opreste cativa lastari si planteaza-i in ghiveci cu pamant schimbat.Restul plantei poti sa o arunci! am patit si eu la fel.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Infloreste de Craciun, nu in cursul anului. Am si eu craciunica.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca ai euforbie atunci trebuie sa stii ca la aceste plante frunzele sunt de fapt forile cele rosii pentru acesta cu 6 saptamana inainte de craciun 8 ore trebuie sa le tii la lumina buna iar in rest la intuneric, neschimbandui locul asa ca acopera-l cu ceva, ziar... ceva care nu lasa sa primeasca lumina.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru ca infloreste numai de craciun

| IoanaEvelina a răspuns:

Craciunitele infloresc de'obicei de craciun. eu am un soi care imi infloreste si la sfarsitul lui martie. trebuie sa o tii la lumina, caldura, sa o uzi doar o data pe saptamana, si o data pe an sa-i schimbi pamantul... sper sa functioneze si la tine, eu asa procedez.happy