| Voicu_Darius_2000 a întrebat:

De ce se opreste motocoasa deodata cand inchid socul? Va rog sa imi spuneti!

Răspuns Câştigător
| Olaru_Daniel_1975 a răspuns:

Deasupra carburatorului vei gasi un dop mic de plastic, pe care il scoti si vei face reglajul cu o surubelnita (tip ceasornicar)mica, inchizandul complet apoi slabind cam o tura. Surubul il vei gasi drept deasupra, o poza : http://cdn1.shopmania.biz/......386735.jpg

2 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Carburator infundat sau reglat prost.

| dolceromania a răspuns:

Socul se foloseste cand e rece si o pornesti prima data, daca e pornita si inchizi socul ai opresti aerul si e normal sa se opreasca.