| mellisa_1721 a întrebat:

De la ce varsta incep ouatul puisori de rasa mixta? dar pui de casa? sunt interesata sa stiu ca am amandoua rasele cand incep ouatul.acum au deja 3 luni.

4 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna! depinde cu ce sunt crescute. daca hrana e bazata pe concentrate, atunci vor face oua devreme, daca e crescuta ecologic, dupa 7-8 luni.
O zi minunata sa aihappy

| venusdoom a răspuns:

O navigare pe google ajuta sa stii.

| gicaputinica a răspuns:

Din cate inteleg, vor intra in iarna destul de mici. Chiar daca vor face cateva oua prin octombrie, productia adevarata va incepe in primavara.

| Answer17 a răspuns:

Gata am cautat eu pe net si scria undeva ca la 4 luni daca le dai nu stiu ce concentrate iar daca nu voi oua pe la 5 - 6 luni.