| Antonies a întrebat:

Deci la etaj am o camera. Problema e ca daca vrei sa ajungi acolo trebuie sa te duci pe o scara de afara, nu prin interior. Voi ce credeti despre chestia asta? Ar fi urat sa ma mut in camera aia, nu? Daca vreau sa merg bucatarie spre exemplu trebuie sa cobor pe afara, la baie la fel. Casa se gandeste sa nu o mai ridice sa faca o baie sus sau alta camera din riscul sa nu plece pamantul din cauza la greutate(o zona mai naspa). Vreau pareri si si idei va rog. Si daca de poate nu scurte doar sa fie ceva, mai amanuntite.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Scarile exterioare se pot inchide cu sticla de obicei.
ai avea intimitate acolo separat de lume

| Unicornlover7 a răspuns:

Mie mi se pare super, sincer acum sunt i eu in constructie si imi fac parintii o camera la mansarda happy si mi se pare genial. Da, exista dezavantaje ca nu poti merge la baie ca scara e pe afara, dar se poate inchide oricand sau se poate instala o copertina ca sa nu te ploua. Personal, aceasta idee e super pentru ca vei putea fi putin mai independent, dar cu costuri mai mici, si iti poti decora cum vrei. Ai avea mai multa intimitate siar fi mai fain. Eu zic sa te muti acolo, dar pana la urma faci cum consideri