| pumpkinky a întrebat:

Deci pe o portiune lunga de doi metri, lata de vreo 60cm langa casa am cumparat sa plantez asa: doua narcise (cu bulb, gata inflorite), o lalea(cu bulb gata inflorita) si doua fire de panseluta in ghiveci (inflorite).
Merg toate plantate impreuna la o distanta de 30-40 cm? Cum imi recomandati sa fac?

2 răspunsuri:
| Iote a răspuns:

Merg impreuna. Dar cum ti-a spus si Gogu, Dupa ce cade floarea. Acum pune-le cu tot cu ghiveci acolo. Altfel, le poti rani. Bulbii se pot planta toamna.

| gogu220 a răspuns:

Dacă acum sunt în ghiveci, bucură-te de flori aşa cum sunt.
După ce se trec florile poţi muta bulbi în pământ. Panseluţa o poţi muta cu floare, dar celelalte două nu e recomandat.