| dubfreeromaniasmoke a întrebat:

Din cate stiu eu mango nu se poate cultiva la noi datorita climei, temperaturii. Dar daca as altoi cu alt pomi ar fi sanse?

3 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Ce are altoirea cu prefectura? Mango este un arbore din zona tropicala, deci adus in RO iarna moare, aia e tot. Daca il altoiesti nu vad legatura, ce are dea face altoirea cu frigu laughing E simplu o planta tropicala trebuie sa stea la cald tot timpul, adusa la frig si tinuta afara moare in secunda doi laughing Cand altoiesti ceva tu stii ce se intampla de fapt? Pai banui ca nu, daca stiai nu ai mai fi intrebat.Deci altoirea nu face o planta tropicala sa poata trai la temp din RO.E ca si cum te-as lua pe tine de la ecuator dezbracat, te aduc si te tin afara in RO iarna laughing ce spui daca iti altoiesc cateva bete pe fund rezisti sa stai afara?laughing

| mucificatorul201 a răspuns:

Nu.